T Serie réducteur

Armut Redüktör

Armut Redüktör dişli çarklardan oluşan güç ve hareket aktaran makine elemanlarıdır. Armut Redüktör tarih boyunca mühendislerin, bilim adamlarının üzerinde sürekli uğraştığı mükemmel tasarımlardır. 3000 yıl öncesine kadar dişli çark düzenlerinden yararlanıldığı bazı arkeolojik kalıntı ve varsayımlarından anlaşılmaktadır. Bu tarihlerde daha çok büyük taş blokların taşınmasında manivela ve eğik düzlem düzenleri kullanılmaktaydı. Dişli çark yöntemi de bu düzenlerle beraber kullanılmış, daha sonraları tahtadan yapılmış bu düzenler hareket ve yük iletiminde kullanılmıştır. Bu düzenlerde bir diş profili olarak yoktu. Ancak çarklar üzerindeki girinti ve çıkıntıların birbirlerini öteleme ile etkiledikleri gözlenmiştir. Yine de geometrik bir büyüklük olarak çevre taksimatı yani dişler arasındaki mesafe, hatveyi zorunlu olarak görebiliriz. Bu tip düzenleri bugün dahi Anadolu’nun çeşitli yörelerinde görmek mümkündür. Klasik çağ Avrupa’sında ‘Galili Galileo’nun ve Hint, Arap yarımadalarında özellikle hareket için kullanılmış dişli çark düzenlerinde artık bir teknoloji görülebilir.

Metal dişlilere geçiş 19.yüzyıl sanayi devrimi ile oldu. Metalurji ve mekanikteki ilerlemeler sayesinde yep yeni malzemelerle üretilen dişliler, günümüzde endüstrinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Armut Redüktör daha sonraki sanayileşme hareketlerinde, ilk maden ocaklarında geniş çapta kullanım alanı bulmuş ve sanayinin başlangıcı sayılabilecek buhar kuvvetinin makineye uygulanması ile gerçek teknolojisini bularak hemen hemen yaşantımızın bir parçası olarak en geniş anlamda günümüze kadar gelmiştir. Armut Redüktör içerisindeki dişli, hareket demektir ve o olmasaydı bir çok hareket dururdu. Armut Redüktör farklı güç ve hız iletiminde kullanılan dişlilerden oluşan bir sistem olarak geliştirildi. Armut Redüktör makina imalatının vazgeçilmez Bir elemanı oldu.

Armut Redüktör, Alemdaroğlu Grup tarafından ustalık ile üretilmektedir. Firmamız üstün makine ve yetenekli personel ekibi ile muazzam üretimleri sıfır hata ile üretmeyi başarabilmiştir. Gerek makine parkurumuz gerek ise ürünün standartların üzerinde üretilmesini sağlayan deneyimlerimiz sayesinde Armut Redüktör bugün halen daha firmamızın önemli taşlarından biridir.

Armut Redüktör basit görünümü ve pratik kullanımı ile hemen her iş alanında tercih edilen bir redüktördür. Alemdaroğlu Grup olarak yetenekli personel ve geniş üretim ağımız ile redüktör piyasasına yön vermekteyiz. Armut Redüktör ile ilgili detaylı bilgi için firmamızı her daim ziyaret edebileceğinizi lütfen unutmayınız.