redüktör

Redüktör

Redüktör, bir mekanizma tarafından döndürülen çarkın devrini küçültmek veya büyütmek için kullanılan dişli topluluğudur.
Dişli kutusu adı da verilen redüktör, devri sâbit durumda olan elektrik motoru, benzinli motor, dizel motoru gibi değişik devirlerde çalışan mekanizmalarda dönme hareketi elde etmek üzere motor çıkış şaftına bağlanır. Redüktör için en yaygın örnek otomobil vites kutusudur. Yokuşta ve otomobil yüklü iken motorun zorlanmadan iş yapmasını sağlamak için motor devri redüksiyon dişlileriyle en alt seviyeye düşürülür. Bu sayede iş makinaları zorlu çalışma alanlarında (kayaç ve dağlık bölge) devrilme riski olmadan güvenli ve eskiksiz bir biçimde çalışmasını tamamlar.
ALEMDAROĞLU MAKİNA ile üretilen redüktörler günümüzde kullanılan son teknoloji makina ve ekipmanlar ile imal edilmektedir. Hazır veya sipariş üzerine istenilen miktardaki redüktör ve konveyir bant Redüktör tam zamanında teslim edilir. Her müşterinin istek ve ihtiyacına özel üretilebilecek olan geniş ürün yelpazemiz mevcuttur. Üretmekte olduğumuz ürünler eskavatör kovalar, konveyör ruloları, dişliler, tambur ve salıncaklardır.
ÜRÜN DETAY:
Redüktör;
• T tip helis dişli armut redüktör,
• R tip çift aktarma konveyör redüktör
• B ağır tip çift aktarma armut redüktör
• Eskavatör Kovalar; Ağır, Orta, Hafif olmak üzere üç hizmet tipi olarak üretilmektedir.
Tüm ürünlerimizin kalite kontrol sertifikaları eksiksiz olarak ilginize sunulmaktadır. Sizde Alemdaroğlu Satış Ofislerimizden birine gelerek daha detaylı bilgi alabilir ve cazip kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz.